friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

What was the greatest challenge cities faced as a result of rapid industrialization in the 1800s?
how is jrotc different today then 100 years ago
How do rain and snow remove particles from the atmosphere
what the unit rate in 14 hours in 2 weeks
What is the tense of the underlined verb? I taught myself the capitals of all the states yesterday. A. past B. past perfect C. present
Which of the following BEST describes a social contract as defined by Western philosophers in the 18th century?
Which motion causes the apparent rising and setting of the moon each day as seen from a local location in Kansas
Which is the word that best completes the sentence. Me gusta _____ en una discoteca. dibujar bailar montar a caballo coser
How Did The Department Of Defense Analysis That Was Leaked As The Pentagon Papers Affect The Nixon Administration
what is mountain range that protected Rome from harsh weather and easy foreign invasion