poxahontas123 poxahontas123
  • 04-01-2015
  • Mathematics
contestada

a school purchases boxes of candy bars each box contains 50 candy bars. each box costs $30.
how much does the school have to charge for each candy bar to make a profit of $10 per box?

Respuesta :

kuromimi123 kuromimi123
  • 04-01-2015
The school have to charge each candy bar for $0.80 cents to make a profit of $10 per box.
Answer Link

Otras preguntas

How was colonial society divided during the revolutionary war
How do u do this explain pls
what is the ingredient formula for petroleum
Pls help 10 pnt X= 6 3.75 2
. A Shopkeeper sells 81,590 bicycles in the month of June, he sells 61,753 3-Marks bicycles in the month of July, in the month of august he sells 9152 less than
a. how many grams of H2SO4 are in 3.5 liters of 2.0 M H2SO4 b. how many liters of 2.0 M H2SO4 would be made from 3 liters of water. (Hint water has a density o
Helppppppppppppppppppp I’ll mark you brainlist
help me please (3) 20 points
What is 4n + 3 ( n – 5 ) + 2 simplified? I suck At math sry
Need the answer for this under 10 mins btw the answer is not 42 degrees