cajboywonder cajboywonder
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Ruby is making decorative pillows for her living room. She bought 3 1/2
yards of fabric. If her total cost was $15.75, what was the cost per yard?

Respuesta :

xzayvionward123
xzayvionward123 xzayvionward123
  • 08-06-2021

Answer:

$20 (might be wrong)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is different between an onic bond and a covalent bond?
I need some help ASAP
Which cook is responsible for soups and stocks
the base metabolic rate measures the rate at which a persons body burns food and nutrient
What can you say about the marked angles? A.They are corresponding angles and are congruent B.They are alternate interior and their measures add to 180° C.Th
What is spring tide and neap tide? How are they different from daily tides?
true or false...Carbon dioxide moves from capillaries to cells.
3.What led to the creation of the Rhode Island Colony? How was the colony governed?
Is so a preposition?
is -1/3 - 4/5 positive, negative,or zero