greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Why does William mention “it was spring” in “landscape with the fall of Icarus”? A) To make his poem resemble brueghels painting more closely. B) To contras
Jason correctly answers 32 problems out of 35 problems on the test. What percent of the problems does he get correct?
In the Agriculture, Forestry, and Fishing industry, the earnings are variable and dependent on ________.
Part of the US government that carries outlaws is the
How to get an associate degree in illustration?
Which legal issue complicates the use of AEDs to save lives? A. ease of use B. limited usefulness C. maintenance of AEDs AED cost
Jeff find some bugs he finds 10 fewer grasshoppers than crickets he find 5 fewer crickets then lady bugs if Jeff finds 5 grasshoppers how many ladybugs does Jef
Why did the "Zimmerman telegram" turn many Americans against Germany? (5 points)
How can I remember the definition of sticky end? Read below for the definition. I need help memorizing it. The single-stranded ends on a double-stranded DNA mol
Identify the italicized word. Skiing can be great fun. skiing is italicized a) gerund b)participle