Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

will give brainliest!
Can someone help me please
How much would you have after 4 years if you invested $1250 with a quarterly compounding interest rate of 5%?
???????????????????????help
The bowling pins stood at the end of the lane like children mocking Jim because he couldn't knock any of them down. The lanes extended out like a knocked-down r
Kinetic energy kx is 1/2mvx2. evaluate the mean square kinetic energy < kx2 >in one dimension for n2 molecules at 25°c (hint: in the derivation of < kx
A restaurant manager gives a survey to all of his customers asking them to rate the quality of the service they received. He then keeps track of how many custom
Record the elements present in each unknown astronomical object. Be sure to indicate “yes” or “no” for each element. Hydrogen Helium Lithium Sodium Carbon Nitro
Convert 0.595 to a fraction in simplest form
In what year did the employment rate in the U.S. begin to drop?