Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If I pay 89 cents for cream cheese and I brought 8 ounces, how much did I spend on one ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
i rounded to 11 cents

Answer Link
LvovKirill
LvovKirill LvovKirill
  • 02-12-2016
89 \ 8 = 11.125
..........................
Answer Link

Otras preguntas

a Reflect Quadrilateral A over the x-axis. Label the image quadrilateral B. Reflect Quadrilateral B over the y-axis. Label the image C.
Can anyone help me with psychology?! What is a common source of stress for teens? A- Low expectations B- Social relationships C- Long-term personal health issue
find the x and y intercepts. 2x-4y=8
Area of a square is 4ha what is the lenth of one side​
A probability experiment consists of rolling a​ 6-sided die. find the probability of the event below. rolling a number less than 4
6. 1. Betty bought 36 apples for her class. She cut each apple into fourths. About how many apple pieces were there? a. 180 c. 220 b. 140 d. 360
Vessel is to captain as city is to ​
What have been the most dramatic changes in passenger transportation over the centuries?
Which is the best objective summary of The Princess and the Goblin, Chapter 8?1Curdie has lunch in the tunnel, and he stops mining for a while. The goblins thin
Do you think founding documents, including the Constitution and the Declaration of independence, should be applied as the writers intended or as people interpr