Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If a can of baking spray cost 1.49 and the spray contains 5 ounces. How much would you pay for 1 ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
First, since 5 ounces is $1.49, you would divide $1.49 by 5 to get $0.298. Then, you have to round. $0.298 rounds to $0.30. One ounce of baking spray costs $0.30.
Answer Link

Otras preguntas

what do you do when you feel burned out? Any self care that you do try to create?​
Aiko says to find the LCM, you can just multiply the two numbers. As a teacher, how do you respond?​
Any gîrls here interested in zööm
Rahi is pouring concrete to create the foundation of a square deck covering 112 square feet. Which is the best estimate of one side of the deck? Round to the ne
plum-pudding model other name​
Any gïrls here free to talk
y = -x + 3 2y + 2x = 4
Which of the following functions is most likely to have the smallest value for yifx is large? (Assume & is positive) O a direct variation function with a sm
what is 50+60 i need help
yes haha yes what no oh yeah no nevermind wait yes