shemikahe shemikahe
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

b bananas cost $1.45csnd a apples cost $2.35 how much does one banana cost​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2021

Answer:

$1.45?

Step-by-step explanation:

You never said a bag of bananas cost $1.45 you said "b bananas cost $1.45". So I'm assuming the b part was a typo and the s on bananas .

Answer Link

Otras preguntas

50pts helppp me plz Which layer of the sun is responsible for producing the light shown in the picture above? (A) Radiative zone (B)Convective zone (C)Photosphe
1. What runs horizontally and is identified with numbers?
Someone may choose to own a car instead of leasing because
Why was Rosa parks called the mother of the civil rights movement
How do I solve this equation: 7x=1+2x ?
This happens five times a day and requires that you kneel facing Mecca.
Mr.Sullivan is organizing teams for the middle school's annual field day. There are eight classes at the school and 21 students in each class. What is the total
four fifths of senior class went to prom. if 324 seniors went to prom, how many are there in the senior class
if a girl worked for 5 hours a day and gets payed $9 dollars an hour how many hours does she have to work to get 2,000 dollars
The football team has a total of 25 jerseys. There are 10 ​medium-sized jerseys. What percent of the jerseys are​ medium-sized jerseys?