riagjohnson riagjohnson
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Tim buys 4 hats at $7.99 each. How much does he spend?

Respuesta :

Kennedew0507 Kennedew0507
  • 03-05-2021
Your answer should be $31.96 because when you multiply 7.99 by 4 that’s what your going to end up with.
Answer Link

Otras preguntas

Why did John Lewis feel guilty at school
Write the equation of the vertical line that passes through ordered pair 2. x=6 x=6 x= -8 x= -8 y=6 y=6 y= -8
6th grade history i mark as brainliest​
I need help! 6th grade math! ASAP! Only 1 and 3. 10 Points each! WILL GIVE BRAINLYEST!!!
6/ PLEASE HELP ME ASAP.
Grace has two part time jobs. At one job, she works as a cashier and makes $8 per hour. At the second job, she works as a tutor and makes $12 per hour. One week
a machineof efficiency of 70% is used to raisea body ofmass 80 kg througha vertical distance of 3m in40 seconds. Calculate the power input. (Take g = 10 m/s²)​
what is question tag​
What does Tan’s interaction at the hospital with the CAT Scan reveal about people’s perception of non-native English speakers?
Is it balanced or unbalanced