didiguchibuikem
didiguchibuikem didiguchibuikem
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Four ingredients costing $320 per kg $240 per kg $160 per kg and $85 kg are mixed so that air masses are in the ratio 4:1:3:2. calculate the average cost per kg of the mixture​

Respuesta :

25camronheardboyd
25camronheardboyd 25camronheardboyd
  • 03-05-2021

Answer:

2160

Step-by-step explanation:

Answer Link
zkh453560 zkh453560
  • 03-05-2021

Answer:

2160

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solve the following equation by factoring 8x²-9x-14=0
find the value of A , B and C from the following figure​
Does anyone know what 5.7365 x 10^-5 + 3.4891 x 10^-8 is? in scientific notation preferably?
19. Who wrote the Commentaries on the Laws of England?
-2b + 9 = 25 ones step and two step equation Screenshot of example
What is the value of m in the equation m-n=16, when n = 8? 20 32 44 48
Which action was a precedent set by George Washington in his first term as president?
List one thing that you saw Hollywood stars of the day doing in the video.
The final exam scores in a statistics class were normally distributed with a mean of 70 and a standard deviation of five. What is the probability that a student
Nativism among Americans in the early 1900s was