bosh33
bosh33 bosh33
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

4. A case of 12 peanut snacks costs
$3.60. At that rate, how much would a
case of 40 peanut snacks cost?
Answer quick PLZZ no website

Respuesta :

samuelesbronstein
samuelesbronstein samuelesbronstein
  • 03-04-2021

Answer:

It would cost $40

Answer Link
lacey2005 lacey2005
  • 03-04-2021

Answer:

£40

Step-by-step explanation:

hope this help! :)

have a good day

Answer Link

Otras preguntas

what is 7 times the square root of 96m^3
Is 0.73 greater than 0.75
Convert 21/15 to a mixed number and reduce the fraction
what is the purpose for an organizational structure in health care facility
Which of the following was NOT a strong state by the mid 1400's
what is the number 8.293 round on the hundredths
a bridge is 500m long. A 100m long train crosses it at a speed of 30m/s. Find the time taken by the train to cross it.
Thomas' grandfather is 100. Thomas' grandfather is 10 times older then Thomas.How old is Thomas?
What do all flexible objects have in common?
Thomas' grandfather is 100. Thomas' grandfather is 10 times older then Thomas.How old is Thomas?