BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

The football went flying (threw, through) the window.
What is the error? Thanks for the beautiful scarf! I got lots of complements on it today!
the indian ocean is 2/10 of the aera of the worlds oceans. what fraction represents the area of the remaining oceans that make up the worlds oceans?write in sim
can someone help me with this question?
A classroom has 12 students with brown hair, 8 students with black hair, and 5 students with blonde hair. If three students are chosen at random, what is the pr
Please help! will give brainliest answer! Explain briefly the two-part way for a person to learn to evaluate his or her own responses to music.
In the last years of the 20th century, immigrants into the united states were most likely to come from?
Need help again with this?
"Shaking off what must have been a dream, I scanned more narrowly the real aspect of the building. Its principal feature seemed to be that of an excessive antiq
If a leaf is fossilized, it would most likely form what type of fossil? A. Petrified fossil B. Imprint fossil C. Trace fossil D. Amber fossil