Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

1. Suppose you roll a regular 6-faced die. How many equally likely outcomes are there? E) If you roll the die once, what is the probability of rolling a 3? H I
gvhgvhvgvgcg gfc gfcxgfxgfx
What is the theme of Esperanza rising
write letter to your friends expalaining about women education​
Direct Materials Variances Silicone Engine Inc. produces wrist-worn tablet computers. The company uses Thin Film Crystal (TFC) LCD displays for its products. Ea
The nth term of a number sequence is n2-3 (a) Find the 4th term of this sequence. b) Show that 40 is not a number in this sequence.
a number with 2 decimal places, that is bigger than 4 1/5 but smaller than 4.25
On your last sale of boards, you made 28% and sold them at $40/board. If my cost is the same, what should my new price be if I want to make 30% on this sale?
Answer please and thank you
PLEASE HELP MEEEEEEEEE