niamhluvsbillie niamhluvsbillie
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

help me with this question!

help me with this question class=

Respuesta :

ivandriburger42
ivandriburger42 ivandriburger42
  • 01-04-2021

Answer:

it will cost him £2.38

Step-by-step explanation:

bc you first multiply 4.25kg with £1.40 and that equals to 5.95

then you take 5.95 and devide it with 2.5 kg then that equals to £2.38.

I hope that this helped you.

Answer Link

Otras preguntas

HELP REWARDING 25 POINTS. what type of figurative language is "Tears of an ugly fish" also why would an author use this figurative language. Thank you so much &
thx for helping me. cljck on pic
Hello, you can answer my questions please..
The ratio of students to teachers is 2:3 respectively.If there are 21 teachers, how many students are there?
Which of the following are considered pure substances? Mixtures Elements Solutions Compounds
Please help 30 points :)
Could someone help me out with this ?
What process is this?A. lactic acid fermentationB. glycolysisC. ETS reactionsD. Krebs cycle
o is the centre of a circle PQ is a chord and PT is a tangent at P if angle POQ is 70° then find angle TPQ
The suns pole reveal are tied to its_