nnemiah192
nnemiah192
01-04-2021
Mathematics
contestada
THIS IS DUE RN PLEASE HELP!!!
Respuesta :
23ricorvan
23ricorvan
01-04-2021
Answer:
c = 6d
Step-by-step explanation:
the cost is equal to $6/day
Answer Link
martin819
martin819
01-04-2021
This answer ^ is correct
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
Which can be considered disadvantages of sole proprietorships and partnerships? Partnerships require many people to write a charter, while sole proprietorships
kim made soup which contains 75 total ounces of beans. - the soup has 2 kinds of beans, red & black - there are 4 times as many ounces of black beans as r
daniels spinner is divided into 8 equal sections. he plans to spin it 80 times. which equation predicts the number of times he could spin green?
Review the following event from the War of 1812. On August 24, 1814, British troops entered Washington, DC, and set fire to the White House. Which option identi
Please help ASP! Look at the picture above!
In astronomy, the term perihelion refers to the point in the orbit of an asteroid, comet, or planet at which it is closest to the sun. Aphelion refers to the po
Biodiversity can be altered by?
Simplify the following expression by combining , factoring, and cancelling, if possible. Show the steps in your work. X^2+3x/6 divided by x+3/30
What is the best description of free play for toddlers
Why might you want to write a ratio as a decimal