amandaskyehall
amandaskyehall amandaskyehall
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Marcus purchased 5 pounds of grapefruit for $4.90. At this price how much will 7 pounds of grapefruit cost?

show alll work

thxxx <3

Respuesta :

20118457
20118457 20118457
  • 04-03-2021

4.90*3 = 14.7  

The cost will be for the garpfriut will cost 14.7 $

Answer Link

Otras preguntas

pls help!! i really need it. Whoever answers first will get brainliest
There are 7 Skills of health. True False
Prokaryotic cells are cells that _____. Select all that apply.1.are simple2.have no nucleus3.have cell walls with peptidoglycan4.have membrane-covered organelle
Which one of these joints performs adduction, horizon, addiction , medial and lateral rotation and circumduction
Determine the slope of the line.
PLEASE HELP ME QUICK!!
what's 10^2 X 12^2 i dont know the answer
dear brainly, I hope you see this, Please be aware of when you go and delete a persons account and or questions and answers. Be aware that it might not be that
solve 7/t+8=6v-8u for t
Ummm can someone help me