frankscm310
frankscm310 frankscm310
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?​

1 Four muffins cost 12 Which model shows how to find the cost per muffin class=

Respuesta :

xxsunshine2008xx
xxsunshine2008xx xxsunshine2008xx
  • 03-03-2021

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

This is your answer because on the "dollars" row, there are 12 squares, just like there are $12 and on "muffins" there are four squares just like there are 4 muffins.

Answer Link

Otras preguntas

An aquarium tank can hold 5400 liters of water. There are two pipes that can be used to fill the tank. The first pipe alone can fill the tank in 45 minutes. The
0.9 rounded to the thousandths place
14. A rectangular plot of grass 25m by 22m has a gravel walk 1.5m wide all around it on the outside. Find the area of the gravel walk.​
write answers in detail
HELPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEE!!!!!!
Can you please answer this for me
Can you guys please answer this for me
_________ duct carry sperm to urethra
use the graph of f to determine each of the following
operating leverage, financial leverage and combined leverage of different companies