ann4358 ann4358
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much will 9 pencils cost if 6 pencils cost $1.68?

Respuesta :

vyronicaducat
vyronicaducat vyronicaducat
  • 02-03-2021

Answer:

$2.52

Step-by-step explanation:

1.68/ 6 = $0.28 each pencil

0.28 x 9 = $2.52

Answer Link

Otras preguntas

Under the fair use doctrine, which group of people are allowed to use certain portions of copyrighted material without permission? O A. Web developers OB. Teach
Water flows with a volume flow rate of 1.44 m³/s in a pipe. Find the water speed where the pipe radius is 0.430 m.
Choose the single logarithmic expression that is equivalent to the one shown. log6 25 − log6 5
__________ is important for devloping self-reglation and promoting language. Varying rates. Motivation. Play. Secure relationships. Challenged. Screening tool.
Which basketball player is widely credited with inspiring the ncaa to temporarily ban slam dunks?.
Which of the following is equivalent to 4 2/3? 3 5/3 3 6/3 3 12/3 3 4/3
How many hours do you have to falsify claim as a pica or cuss worker for it to be a crime
which contraceptive is also known as mechanical method?​
Which quotations from the excerpt provide evidence to support the claim that governments have responded to criticism delivered through social media? Select thre
Select the word you want to punctuation Searching for hope is one of this summers major releases. The movies core them