auniquabowie auniquabowie
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

if I buy 4 sodas for the price of $2.12 how much did 1 soda cost?

Respuesta :

noahpierce0627
noahpierce0627 noahpierce0627
  • 02-03-2021

Answer:

$0.53

Step-by-step explanation:

2.12 divided by 4 equals 0.53

Answer Link

Otras preguntas

can a single cell be a living thing? explain
Which of the following statements concerning the North Africa region is NOT true? Tourism is the main economic activity of Libya. North Africans are conflicted
State governments are, for the most part, set up the same as the federal government?
The words "high altitudes, harsh climate, and few trees" describe which United States ecosystem? Alpine Deciduous forest Desert Grassland
How did the production of penicillin change during World War II? Different types of penicillin were developed. Stronger types of penicillin were developed. Larg
The artist who drew this cartoon agreed with which of the following ideas? Chinese immigrants are a threat to American workers. It is unfair to single out Chine
What event constituted the Boston Tea Party
Jonah had 4 books Stacy had 7 books how many books did they not have
How did the Constitution overcome the weaknesses of the Articles of Confederation?
How did the industrial revolution affect the political, social, economic, population, and transportation changes brought to each region (North, South, West, Mid