happyfeet239 happyfeet239
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Teresa bought 11 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar?

Respuesta :

cayuba538
cayuba538 cayuba538
  • 02-03-2021

Answer:

Its about 1.50$

Step-by-step explanation:

i don't know the exact amount

Answer Link

Otras preguntas

Why is breaking down a compound into its elements considered a chemical change?
why is 1/3 less than 1/2
Roy drives a sedan that gets mileage of 30 miles per gallon. If fuel consumption is represented by g and mileage by m, which function represents the relationshi
Last question for now I promise !! I'm pretty sure the equation you have to use is Fgrav=(Gm1m2)/d2 but I'm not getting the correct answer
Find the surface area of the cylinder give your answer in terms of pi. The radius is 4mm and the height is 5mm
Algebra 1: Determine if 4, -1, -6, -11, -16, … is an Arithmetic Sequence. If it is, give the common difference.
Help please!xD TY :DD The object pronouns are a. me, you, him, her, it, us, and them b. I, you, he, she, it, we, and they
Can you overdose or become addicted to thc or cbd?
If you want to present slides to fellow students or co-workers, which productivity software should you use to create them?
Question 30 what's is it I need help