tednequamoore4550 tednequamoore4550
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

EN LA FRUTERIA "LA CANASTA" SE ANUNCIA EL KG DE NARANJAS A $13.50, ¿Cuánto PAGARA DON JOSE POR COMPRAR 2.6KG? Y SI A DOÑA PAULA LE COBRARON $31.50 ¿Cuántos KG COMPRÓ? KILOS DE NARANJA COSTO POR KG 1 $13.50 2.6 kg ? ? $ 31.50

Respuesta :

joonsiq
joonsiq joonsiq
  • 02-03-2021

Answer:

hola soy dora

Step-by-step explanation:

soy stan kim namjoon

Answer Link

Otras preguntas

How do you increase kinetic energy of an apple
what is 9/10 take away 4/10
Advertising __________ the price of products. a. decreases c. increases b. has no effect
what's the xyz affair
One hundred sixty eight square feet of carpet has been ordered for a 12 foot wide room. How long should the room be?
What is a treaty? A ) an informal agreement between two or more nations B) a formal agreement between two heads of state C) an informal agreement between two he
which of the following brought about an increase in human populations by increasing the amount of food and medicine available and decreasing the death rate: a.
What is 34/5 multiply 1/4, show work!!!!
What is the solution of the equation? 16 = –d + 6 a. 10 b. –10 c. –9 d. –15
What is contingency plan?