anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

I’m studying for a test, could you help me with A, B, and C? (image below)
shima cook rice (Yes/no question)​
Determine a matriz x sabendo que: (1 5) * X ( 6 8)
Choose the term for an ornament that is not actually indicated by a specific symbol on a score. Vibrato Mordant Tremolo Turn
Why are promises important to people
Calculate the discriminant to determine the number of real roots of the quadratic equation y = x^2 + 3x - 10 Ono real roots three real roots two real roots one
A collection of modules and packages that can be imported into a program is called
Find a fraction equivalent to 5/7 whose squared terms add up to 1184.
All the real zeros of the given polynomial are integers. Find the zeros. P(x) = x³ + 4x2 - 19x + 14 X =
How does his estimate compare to the actual product? It’s a good estimate. The actual product is 35. It’s a good estimate. The actual product is 40. It’s a bad