Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

How to solve v+2>-19
An architect is designing a building that is 157 feet wide. Solve for how tall the building must be if the architect wishes the building specifications to repre
Jim works mowing lawns and babysitting. He earns $9.40 an hour for mowing and $7.70 an hour for babysitting. How much will he earn for 1 hour of mowing and 4 ho
Clare is using little wooden cubes with edge length 1/2 inch to build a larger cube that has edge length 4 inches. How many little cubes does she need?
What is:4×4+4×4+4-4×4?​
What is the median of those in the the picture please help
545 divided by 7 with a remainder
how do you simplify y6x5y4xy?
10% of an amount is $70.Find the full amount.​
2. Mimicry is an example ofprey adaptationprotective coveringcamouflagepredator adaptation​