pamelar88 pamelar88
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas are priced at 1.75 per pound. Write an equation that can be used to represent the cost, c, of buying b, pounds of bananas.

Respuesta :

laylarr555
laylarr555 laylarr555
  • 05-02-2021

Answer:

dh8d djsksis dismsis sisjsnaks d

Answer Link

Otras preguntas

Give an example of a strand of DNA.
Read this sentence from the article. yellowstone also is known as a wildlife reserve. the origin of reserve is the latin word reservare meaning "keep back." kno
3 tv shows that impacted the Era of 1950s
Why was congress willing to fund the space race? chapter 17
What were the lasting effects of World War I?
You wouldn't want to swim in the amazon when these fish are around
The shiny side of aluminum foil is placed towards your food to prevent heat loss due to A) conduction. B) convection. C) insulation. D) radiation.
Its letters, although naturally lying Like the knight Pinto—Mendez Ferdinando— Still form a synonym for Truth—Cease trying! Which of these devices does Poe use
Any body know the answer?
Why do people in jonas's community have the same birthday?