skylarksky1234
skylarksky1234 skylarksky1234
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

I need some help and can you please show your work? Thank you have a good day

I need some help and can you please show your work Thank you have a good day class=

Respuesta :

yusraahussain05 yusraahussain05
  • 04-02-2021
$1.75

If 4 lemons altogether cost $7, you want to divide the price by 4 to find the price for one single lemon.

7/4 = $1.75

Now if you buy 4 lemons that cost $1.75, your total will add up to $7
Answer Link

Otras preguntas

are these equations equivalent?
What is a linear function
list four rational numbers between -2 and -1?​
For which reasons did New France grow slowly?
Write an equation in slope intercept form of each line?
why are fences put along some beaches ? A = to increase water erosion B= to prevent wind erosionC= to increase weatheringD= to prevent deposition​
What is kinetic energy?
Determine the limiting reactant when a mixture of 5.00 × 103 g SiO2 and 5.00 x 103 g carbon react. What is the theoretical yield of silicon carbide?
describe William Wordsworth’s relationship with nature in “I Wandered Lonely as a Cloud.” in oen paragraph using evidence from the text.
i honestly suck at probability. why are they so HARD???​