Seudónimo Seudónimo
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

It cost &35 for 2 hours of skiing lessons. How much will it cost for 8 hours of lessons

Respuesta :

Exoexact1
Exoexact1 Exoexact1
  • 01-11-2016
It will cost $140 for 8 hours of lessons
Answer Link
jackiibell
jackiibell jackiibell
  • 01-11-2016
35=2
2 x 4=8
35 x 4=140
it will cost $140 for eight hours of lessons.
Answer Link

Otras preguntas

Why did the allies win ww2? A. Superior leadership B. Better economy C. More troops D. Wonder Woman
What represent the reflection of....
Someone please help me with 6 and 7 and please show work
How do i solve this system of equations
Patients may want a quick, miracle diet. Fad diets are very popular with social media streaming, such as the Atkins Diet, the South Beach Diet, the Fast Metabol
Which is an appropriate response to ¿Qué talla es?
How do “global teens” differ from teens of other generations as a result of commoditization? A. A global teen does not attend school. B. A Japanese teen does no
What does andalé and sangré mean?
The principle of "Separation of Powers" is improved with a bicameral legislature rather than a unicameral legislature because a bicameral legislature Question 2
What song did they sing to see if the Groundhog would come out