jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

3 argumentos a favor del estudio de la Lógica.
3х – у = 6 4 - 5 — 11
What is the nth term rule of the linear sequence below? 7,9,11,13,15
SOMEONE PLS HELP ME!! only 3-5 sentences:)
Which sentence signals to readers there might be a problem with the speaker's jacket? If you left my suede jacket on the back porch during the rainstorm, it is
4,464 - 4,201 Estimate,actual differences
pls help im going to fail! 3+3-7
What effect did the election of Nelson Mandela have on the Afrikaners? It legally forced them out of power and ended apartheid, It forced other countries to se
A country that has been relatively poor is starting to become wealthier. This has brought many people into the capital city, causing the population to grow very
Do some online research on the healthcare system in European countries, especially Germany, and then write a short essay comparing it with the system in the Uni