moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

Please name any animal stall u can think of ( please may I have more than one please!!!) =-)
What is the square root of 52?
How did the ideas of absolute monarchs conflict with the ideas of Enlightenment thinkers ?
What split the Muslim World during the Middle Ages? PLEASE HELP ♥
Which emerged after deindustrialization? free trade manufacturing-based economy oil surplus service-based economy stagflation
a runner runs at 7.6mph for 3 1/2 hours how many miles did he run
At the deli 100 grams of ham cost $1.50 and 100 grams of sausages cost $0.85 more than the ham. Paul buys 1.2 kilograms of ham and 600 grams of sausages. How mu
what are some facts about ionic bonding? I need some information for my poster
The volume of a cylindrical watering can is 100cm^3.If the raduis is doubled,then how much water can the new can hold?
After the colonists won independence from Britain, what was their main concern?.