kameahh21
kameahh21 kameahh21
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada


If Kaci bought 28 pounds of cheese for $98, how much did she spend per pound?

Respuesta :

GalacticMaster GalacticMaster
  • 02-02-2021

Answer:3.5

Step-by-step explanation:98 divided by 28 would be $3.5 per pound.

Answer Link
idagade7850
idagade7850 idagade7850
  • 02-02-2021

Answer:

$3.5

Step-by-step explanation:

98/28=3.5

Answer Link

Otras preguntas

which process divides the chromosomes in the cell before dividing? A. mitosis only B. meiosis only C. both mitosis and meiosis
Chapter 20 and 21 summary of summer of the mariposas?
tell me why question cove and infinite campus's log looks so much alike
What is the answer for this question ??
WILL MARK BRANILIEST PLZ HELP Type the correct answer in the box. Use numerals instead of words, and round your answer to the nearest whole number. Meghan flipp
Umberto Eco había pensado como título para su novela: La abadía del crimen. Lo desechó porque le parecía que era dar demasiada importancia a la trama de misteri
According to the video, what tasks do Helpers-Production Workers commonly perform? Check all that apply. fetching and holding materials o supervising other work
The ecological role of fungi is that of: O producers O predators O grazers O decomposers
-12(4n + 65) = 36 njbbn
ANSWER FOR BRAINLEST (BEST TO EXPLAIN WILL GET IT)