shortyylesley shortyylesley
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

FreshFoods has 12 carrots for $4. How would you find the cost of 1 carrot?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021
4 divided by 12. 4/12 = .33 cents per carrot
Answer Link

Otras preguntas

Possible interaction with other medications is a risk when choosing a new health product. Please select the best answer from the choices provided. T F
What is the correct definition of intensity? A. With regard to physical fitness, the number of days you work out each week. B. The number of heartbeats pe
What are these in abc order
What has only one type of atom or particle in it?
What parts of the brain interpret pain impulses?
The power to declare war is what type of power? A) Delegated Power B) Concurrent Power C) Reserved Power
Read the paragraph below from Jack London's short story "The Call of the Wild." Use the rules of hyphenation to decide where hyphens are needed. And Buck was t
Read the sentence. Astronomers often develop their ideas _____. Which response completes the sentence with a collective noun? by reading with colleagues in a te
There are different ways to measure Gross Domestic Product (GDP), including adding up consumption, _____, government expenses, and net exports. A.) tariffs B.)
Abraham Lincoln became nationally known when he A. wrote the Gettysburg Address. B. ran for the Illinois state legislature. C. was elected to the United Sta