litjitadri litjitadri
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

Kori spent $46.20 on gallons of gas. what was the price per gallon?

Respuesta :

MarcoNousari
MarcoNousari MarcoNousari
  • 01-11-2016
The cost per gallon would be 3.85$ which at this time is fairly expensive
Answer Link

Otras preguntas

What scientific value for n will make this equation true? (4.8 × 10–3)(n) = 9.6 × 109
Evaluate the expression (65+(1/5•5)+6) divided by 9
WILL MARK BRAINLIEST !! HELP ASAP Which of the following is an example of a combustion reaction? A.Photosynthesis in plants B.Cellular respiration in humans C.M
At the movie theater, child admission is $5.30 and adult admission is $8.60. On Monday, three times as many adult tickets as child tickets were sold, for a tota
how are atoms in sugar molecules used to form amino acid and other large carbon-based molecules?
Need help with number 10 please
what type of relationship exist between money supply and prices?
will give brainliest for good answer please give me a a constructed and revised explanation based on evidence for how carbon, hydrogen, and oxygen form sugar mo
6(7−3y)+6(y+1) please help
BC is parallel to DE. What is the length of CE? A) 2 1/3 B) 2 2/3 C) 3 1/3 D)3