jimenezlisett6
jimenezlisett6 jimenezlisett6
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Julie wants to buy tulip bulbs to plant. Each bulb costs $0.50 plus a one-time $4.50 shipping cost. She has $22 to spend.
Write an equation to determine how many bulbs b Julie can buy have shipped.

Respuesta :

hfruirehiuheih9 hfruirehiuheih9
  • 01-02-2021

Answer:

0.50 x 4.50 = 69.42.00 and 22 = 47.420.00

Step-by-step explanation:

47.420.00

Answer Link

Otras preguntas

Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
Which two numbers have a difference of 5 and a product of 3.36???
which city was located nearest the nile river delta
If you are writing a persuasive essay in favor of banning vending machines in schools, which is a counterargument you might anticipate?
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
write words to match the expression. 24- ( 6+3)
what other areas beside egypt did the new kingdom pharoahs conquer
which city was located nearest the nile river delta
which city was located nearest the nile river delta