pearlfrancis100708 pearlfrancis100708
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

One kilogram of cheese costs £6.60 how much would 200g cost?

Respuesta :

saadinspire123 saadinspire123
  • 01-02-2021

Answer:

0.132

Step-by-step explanation:

if 1kg of chees cost 6.60 100g cost 0.0660 So if 0.0660 multiplied by 2        

= 0.132

Answer Link

Otras preguntas

Assess the importance of finding a balance between personal freedom and responsible social behavior
I'll give brainliest if you show your work. Jeremy surveyed students in his class about their spending habits in the school cafeteria. He used the data to creat
Solve for x. 4/5 = 7/x
If postage costs $.54 the 1st ounce and $.22 for each additional ounce calculate the cost of mailing a 10 ounce envelope. A. $5.40 B. $2.20 C. $5.08 D. $2.52
One’s behavior cannot be affected by one’s subconscious
General ____ led troops that broke through the german line at the battle of bulge
What is one aspect of a piece of writing that can tell you about its organization when you are trying to summarize it
How do you right four and forty thousandths in a fraction
A circular piece of fabric has a radius of 1.2 feet. The fabric sells for $5.40 per square foot. What is the total cost of the circular piece of fabric?
What is similar between Gregor's life before and after his physical transformation?A. He still supports his family financially B. He is still happy that he has