Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $3 for 1/3 of a pound. How many pounds can you buy for
$10?

Respuesta :

amitsam amitsam
  • 01-02-2021
10/9 or 1 1/9 pounds
Answer Link

Otras preguntas

If 1 pound of grass seed costs 25x cents, represent in terms of x the cost of 7 pounds of seed? In polynomial simplest form
m∠QPSm, is a straight angle m∠RPS=6x+11 m∠QPR=7x+143 ;Find RPS
what type of cash crops have been genetically modified..... please help!!!!!
The return on common stockholders’ equity is computed by dividing a) net income less preferred dividends by ending common stockholders’ equity. b) net income
Garcia Co. sells snowboards. Each snowboard requires direct materials of $105, direct labor of $35, and variable overhead of $50. The company expects fixed over
m∠QPSm, is a straight angle m∠RPS=6x+11 m∠QPR=7x+143 ;Find RPS
if the cost of a notebook is 2x-3 express the cost of five books
Determine if the process appears to be within statistical control. If not, state the reason why not. a. It does not appear to be within statistical control bec
Is the function ƒ(θ) = 2cos( θ) an odd or even function?
what is the function of eye lens of the human eye​