electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Is -16 bigger than 12
In what year did Abraham Lincoln formally issue the Emancipation Proclamation? a. 1861 b. 1862 c. 1863 d. 1865
Explain how scaling a mixed number by 1/2 will affect the size of a number
Mammals are adapted to live in the following environments: a. land b. air c. water d. all of the above
Which of the following media would you not use to inform the public of an approaching tornado? a. A siren b. A radio announcement c. A newspaper article d.
Is electricity a variable cost or fixed cost?
How can you argue that imperialism was more important than alliances and militarism as the underlying cause of World War I?
which type of plant reproductive cell - spore or gamete - is better adapted for dispersing, or spreading, bryophytes and ferns to other places?
Show how to make a ten to solve 13-7
A _______ is a group of people who agree to save their money together and to make loans to each other at a relatively low rate of interest. a. Christmas club b