jaydenculbreath68
jaydenculbreath68 jaydenculbreath68
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

4.b) A strawberry order costs $241.50. How many pounds did the grocer order?​

Respuesta :

O1ivia
O1ivia O1ivia
  • 04-01-2021
You need more info :/
Answer Link
dylanking408
dylanking408 dylanking408
  • 11-01-2021

Answer:

175

Step-by-step explanation:

because you have 1.38 per pound and 241.50 divded by that = 175

Answer Link

Otras preguntas

what does diametor mean?
Clarence brought 5 rolls of color film and 4 rolls of black - and - white film for his camera for a total of $24.00. The black - and - white cost $1.50 per roll
A person sees a ball and kicks it, in part because of actions of the nervous system. Using the parts of the nervous system listed bellow, describe the path of n
what are the steps to evaporation but without heat just evaporation steps to follow
What was significant about the new habitats Darwin visited?
Decrease £120 by 45%
Force and Motions: Pushes and pulls of all kinds are________.
Air Mass is a large body of air that has the same ____________ and ___________ throughout.
What method of generating electricity doesn't make use of a rotating generator?
a video game is on sale for 25 percent off the original price is $42. what is the discount? and what is the sale price?