davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

27 millimeters = how many centimeters?
In a flower, the female sex cells, or eggs, are produced by the __________. Pollen, which contains the male sex cells, or sperm, is produced by the __________.
Define the following abbreviations: NP, CMA, CPC, CMT, RT, MT
Three vertices of a rectangle have coordinates (–6, 2), (–6,–1), and (4, 2). What are the coordinates of the fourth vertex of the rectangle? A. (–6, –2) B. (
How do I do it plz help me do this
(3a2 – 5ab + b2) + (–3a2 + 2b2 + 8ab) Which of the following shows the sum of the polynomials rewritten with like terms grouped together? [3a2 + (–3a2)] + (–5a
what did people do to fix the plains after black sunday
Complex zeros of 4x^4-13x^3+31x^2+293x-75
Andrew’s rotation maps point M(9, –1) to M’(–9, 1). Which describes the rotation?
Select all that apply. Which of the following uses end punctuation correctly? Have you seen my puppy! Please help me find my puppy. Where is my puppy. I final