rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

Please Help! Answer the question on this picture!
HOW DO YOU KNOW YOU ARE IN THE KEY OF FM? * 1 SHARP 1 FLAT NO SHARPS NO FLATS STAFF
¿Cuál es un mes del otoño? Marzo Junio Mayo Octubre
Answer the last question please
Complete the equation describing how x and y are related
student is given a rock that is known to have a mass of 436.8 grams. She measures the mass of the rock three different times with the following results: 460.9
The price of an item has been reduced by 80% the original price was $20. What is the price of the item now ?
-5(4x-2)=-2(3+6x) multi step equation
Please help. Don’t understand this math problem!!!
What happens to scientific laws if new, unexpected data is discovered? a They become scientific theories. b They are revised. c Nothing, the new data is ignored