isabella1397615 isabella1397615
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

You are going to an amusement part.it cost $15 to get in and $2 for each ride.

Respuesta :

y55xi3b4v6
y55xi3b4v6 y55xi3b4v6
  • 04-01-2021
Say you rode 4 rides it would cost you a total of 23 dollars and that’s with the get in price
Answer Link

Otras preguntas

Archaea and eubacteria are primarily different in _____.
jamal finished 5/6 of his homework .margaret finished 3/4 and steve finised 10/12 of his homeowrk. which 2 students finished the same amount of homework
Luke can paint 91 portraits in 7 weeks. How many portraits can Luke paint in 4 weeks?7
which of the following document that is a primary source that supports the maintenance of the American control over the Philippines to ensure a stable governmen
What vegetable did the pilgrims have available for thanksgiving but did not use because they thought it was poisonous?
Which side had a more difficult time rebuilding after the civil war South or North?
Who was Abū Bakr? And what lands did Abū Bakr’s forces conquer?
A pitcher is 30 years old, and a vase is 22 years old. How many years ago was the pitcher twice as old as the vase? Show all steps!
What is bigger 2/5 or 2/8
Match each vocabulary word with the sentence it best completes.