danielle5212 danielle5212
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 2 1/3 pounds of turkey for 26.25. What is the cost per pound?

Respuesta :

amairs
amairs amairs
  • 03-12-2020

Answer:

11.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 03-12-2020

Answer:

approximatly $11.25

Step-by-step explanation:

26.25/2.333333 = 11.2500000161

Answer Link

Otras preguntas

The poem uses which of the following forms?A.terza rimaB.octavesC.quatrainsD.refrainsE.sestets​
Artist influenced by the Age of Enlightenment were committed to?
Use the drop down menus to complete the statement to explain how to compare 3.57 and 3.38.
What is the function of DNA polymerase?Question 3 options:adding base pairscorrecting errorsboth adding base pairs and correcting errorsneither adding base pair
Explain why the scenario below fails to promote the language and literacy development essential domain. Situation: Mr. Brown is a pre-kindergarten teacher. One
Which statement BEST describes the author's use of vocabulary appropriate for his audience and his purpose?
Describe steps for assessing your health
What is the answer to a and b?
Why did president Johnson refuse to send more troops to Vietnam
NEED HELP !!!!! WILL GIVE BRAINLIEST AND 99 PTS!!!!order from least to greatest. 0.81, 4/5, 90%