a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

if m1=40, find the measure of m7
The ultimate resource of a firm is its a. business plan b. marketing mix c. capital budget d. employees
–10z – 28z a. 38z b. –38z c. 18 d. 18z
Tobacco harms only the person using it. true false
you are paid $82.50 for 712 1 2 hours of work. what is your rate of pay? a. $12 per hour b. $11 per hour c. $11.71 per hour d. $82.50 per hour
The north star was published by
Your stage in the life cycle is not a factor to consider when determining your risk tolerance. true or false
18/14in simplest form
7. A series circuit contains a generator, two devices, and connecting wires. The resistances of the two devices are 15 ohms and 10 ohms. The voltage supplied
what is not the power of the president