jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

Juanita is making necklaces to give as presents. she plans to put 15 beads on each necklace. beads are sold in packages of 20. what is the least number of packa
Which business practice did Rockefeller repeatedly use that helped him succeed in building his oil monopoly
After the 1964 election, President Johnson believed that
What was England's legacy to democracy ?
How does the product 110 x n compare to the product 11 x n
the _______________ of the loom spiked the development of computer programing and technologyA.threadsB.clothsC.patternsD.Punchcards
Cheyanne is saving for a car. The amount she has saved for the car, f(x), can be represented by the function f(x) = 65x + 750, where x is the number of weeks sh
Which of the following suggestions can help you to start a job productively
how did the 10 Commandments influence later political and legal ideas
What resource became the profitable crop in Jamestown