leoxdpro leoxdpro
  • 03-12-2020
  • Social Studies
contestada

Luis compra mazapanes a $0.80 y los vende a $2.00 cada uno, con qué porcentaje
incrementa el precio?

Respuesta :

dinosuar999
dinosuar999 dinosuar999
  • 03-12-2020

Answer:

1.20

Explanation:

You add --_--

Answer Link

Otras preguntas

The acronym rice stands for
Alex is thinking of a doubles fact the sun is greater than the sum 7+7 but less than the sum of 8+9. What fact is Alex thinking of?
Which equation would best help solve this problem? Five added to 2 times a number is equal to 7 less than 4 times the number. a. 2x + 5 = 4x – 7 b. 4x +7 = 2x –
which is the better buy 1 liter of soda for $1 or 1 gallon of soda for $4
A tablet weighs 1.23 pounds. What is its weight written as a mixed number?
What is the greatest common factor of 17 and 51
estimate the sum of 1,537 times 242 then find out the sum
What is the Ka’aba? an Islamic deity a Muslim pilgrim a book of Sharia laws an ancient stone temple
Hook was the first to discover cells in a cork. true or false?
Which statement is true about eating disorders?