ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

if a=1/2(a+b)h,express a in terms of A,b and h. pls solve with step by step ​
Cutting of 11.25 by 15
helppp!!! what's the answer to this?? when an ideal capacitor is connected across an ac voltage supply of variable frequency, the current flowing a) is in phase
what is gompertz function​
Generalization occurs when learning what occurred in one setting is _____ in other similar settings.
why do proteins not pass through plasma membranes
Knowledge Check 01 Month Tickets Sold Cost March 1,500 $ 10,000 April 2,000 $ 15,000 May 3,500 $ 19,000 June 2,500 $ 17,000 July 4,000 $ 22,000 The Movie Compan
Which part of the packet contains the sequencing information that's used by TCP to reassemble packets
Which of the following pairs lists a substance that can neutralize Ca(OH)2 and the salt that would be produced from the reaction? HCl and CaCl2 HClO and CaHClO
solve the logarithmic equation[tex] log_{3} {x}^{2} - log_{3}(x + 6) = 1[/tex]​