rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

Who could help me with this question (have only 1 try)
How many Valence electrons does a neutral atom of xenon have?
What is the equation in vertex form of a parabola with vertex (-2, -2) that opens downward and is stretched by a factor of 5? A) f(x) = −5(x + 2)^2 + 2 B) f(x)
NEED ANSWERS NOW 35 POINTS Lydia tosses two six-sided number cubes. List the sample space. What is the probability of Lydia rolling pairs of the same number? Wh
113 to 1dpis it just 114?​
Write an equation for the line parallel to the given line that contains C. C(4,8); y=-3x+1
Explain the difference between whole grains and refined grains.
plz help me :c Its EZ work. PLz dont waste my points
Put ideas for a law plz ASAP (it’s for an Essay)
How are tariffs, embargoes, quotas, and boycotts similar?