makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

TRUE OR FALSE Thyroid hormones increase the sensitivity of the cells to growth hormone.
How to understand animal crossing language?
☹️this my last problem I need help with ? But plz help
Just a small question for everyone: How's your day/night so far? Also, any movies/shows to watch that you recommend?Thank you, and have a great day everyone :)
What evidence from this document helps prove Brazil is a wealthy country ?​
name five examples of ethical issues moral principles in religion.​
adding 5 and subtracting 5 are____​
Write -1/19, 7/14,-4/7 in order from least to greatest
solve: 12.5 z – 6.4 = –8 z + 3(1.5 z – 0.5)
El agua de una psicina alcanza 250 cm de altura. Si la estatura de pablo es 1520 mm dentro de la piscina sin que el agua lo cubra? Por que?