Samie0131
Samie0131 Samie0131
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question pls

I need help with this question pls class=

Respuesta :

201107032
201107032 201107032
  • 01-12-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes it is because if 6ounces is $2.10 and the more ounces you add the higher the cost

btw just copy/paste :P

Answer Link

Otras preguntas

Describe the new techniques during the Song dynasty which led to increased farming. braliest for the correct answer
I just got braces yesterday Please help me Out and tell me what can I do? They hurt!
Please Help!!! Its math!
HELPPPP!!!!! my testt
ASAP solve 21x+6=300
Which measurement of a polygon in the shape of a square with 6-inch sides is a perfect square? area angles diagonal perimeter
be CORRECTING SENTENCES BY ADDING APOSTROPHES Choose the word that uses the apostrophe(s) correctly. If a sentence is already correct, choose correct. The horse
Lucy spent $22.80 on Halloween candy. Tax is 5%. How much will she spend total including tax?
What elements from ancient Greek architecture do you see on the US Supreme Court Building? Choose two answers. A.) a pediment with detailed sculptures B.) evenl
22) How did Cyrus the Great rule is Empire? What did he do when he took over a new kingdom?