srvkywysf6 srvkywysf6
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

Teresa went to a bakery to buy bagels. Each bagel at the bakery was the same price. Teresa paid $5.00 for 4 bagels.

Respuesta :

Lucccyyyy
Lucccyyyy Lucccyyyy
  • 01-12-2020

Answer:$1.25 per bagel

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Which number is the inequality m>7\12
PLEASE HELP Graph the ordered pairs for y = 3x + 3 using x={−2,  1, 2} . I need the x and y co-ordinates I dont get this could someone help me ;-;
According to________ , self-interest and competition act as_______ , guiding firms in a market-based economy.
What specifically was Abraham Lincoln meaning when he made this statement? "I never went to school more than six months in my life, but I can say this: that am
William Wordsworth is considered one of the central writers of the Romantic period because his poems
What property of metals is reactivity
Which of the below factor into the price of s company's stock? A: news B: earnings C: success of products D: all of the above
does anybody know how to do time with exponential decay
If there is 4% increase in orbital radius...then by how much its time period will increase?
In baseball, the distance of the paths between each pair of consecutive bases is 65 ft and the paths form right angles. How far does the ball need to travel if