jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Write an expression for the calculation 84 divide into sevenths added to 9 divided into thirds
What compound in body fluids adds to the fluids' electrical conductivity? A.glucose B.lipids C.urea D.sodium
Work done after rutherford's gold foil experiment demonstrated that the nucleus contained ________.
The preganglionic axons of cn iii extend to the _______ ganglion
If you would like the same label to appear in the first ten cells of column a, you should _____.
What is the product of 5.1 × 10–8 and 0.07?
which was a legislation that was not enforced in the 1760's? The Quartering Act The Declaratory Act The Intolerable Acts (a.k.a the Coercive Acts) The Sugar Act
What problem might be the most likely to result from the information in the graph shown A. Urban crime and overcrowding B. A periods of prolonged drought C. I
Serfs What are the challenges faced by members of the group?
Past participle of swim