Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Complete the sentences below using the words below, you may use each word more than once ~ INCREASES , DECREASES , STAYS THE SAME ~ • When the air is cooled,
Which compound has the lowest vapor pressure at 50°C? (1) ethanoic acid (3) propanone (2) ethanol (4) water
Which was an advantage held by the South over the North at the start of the Civil War? A. It's slave population was willing to fight to preserve the plantatio
what would happen to an enzyme if the temperature and ph changed significantly beyond the enzymes optimum level
summary of Angkor wat
Systematic slaughter of European Jews by Germany during WW II
Why do sperm cells contain so many mitochondria? a. Each mitochondria is needed to store a full copy of the male’s chromosomes b. The mitochondria is needed to
The deliberate annihilation of an entire people or race
One sided information designed to persuade, to keep moral up for the war effort and/ or vilify the enemy
Which sentence uses commas correctly? A. Please deliver the signed application to 1417 Corporate Boulevard, Baltimore, Maryland, by Monday, March 12. B. We will